Menu

Gruntowy wymiennik ciepła PRO-VENT GEO

Montując gruntowy wymiennik ciepła w swoim domu, każdy chce być pewien, że dostarcza do swoich wnętrz zdrowe powietrze – w pełni to rozumiemy oraz wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów!
Bezprzeponowy płytowy GWC, w porównaniu z pozostałymi powietrznymi gruntowymi wymiennikami ciepła dostępnymi na rynku, charakteryzuje się najwyższą sprawnością uzysku energii z gruntu. Może pracować nieprzerwanie, bez konieczności wyłączania go celem regeneracji. Powietrze dostarczane do central wentylacyjnych, np. w okresie zimowym, ma temperaturę zawsze dodatnią. Gwarantuje to ciągłą pracę systemu wentylacji, bez spadku jej sprawności (nie występuje proces szronienia/zamarzania rekuperatorów w centralach).
Gruntowe wymienniki ciepła z powodzeniem mogą pracować na potrzeby domów jednorodzinnych.
Zalety takiego rozwiązania.
* w jednym systemie realizowane są wszystkie funkcje kształtowania      mikroklimatu, czyli brak kosztów inwestycyjnych dodatkowych układów,  
* następuje znaczna redukcja zapotrzebowania na ciepło z tytułu mniejszych strat wentylacyjnych,
* dostarczanie „taniej" energii grzewczej pochodzącej z pompy ciepła,
* bardzo efektywne chłodzenie powietrza wentylacyjnego,
* brak jest poza wentylatorami dodatkowych układów pomocniczych typu pompy obiegowe, sterowniki, elementy wykonawcze.
Wymienniki płytowe, ze względu na bezprzeponową budowę, nie podlegają obowiązkowi okresowego ich czyszczenia. Trzeba tylko systematycznie wymieniać filtry powietrza na czerpni powietrza.
Chcemy zagwarantować Państwu rozwiązania na najwyższym poziomie oraz bezstronne informacje, dotyczące naszych urządzeń. Dokonaliśmy zatem zlecenia badania czystości powietrza w Wojewódzkiej Stacji Epidemiologicznej w Opolu, w której przebadano gruntowny wymiennik ciepła (GWC) Geo Provent. Pierwsze badanie wykonano w okresie letnim w dniu 27.06.2006. Badane było powietrze na wlocie do wymiennika (poz.1) oraz na wylocie z wymiennika (poz. 2). Prezentowane wyniki pokazują, że w powietrzu po przejściu przez wymiennik gruntowy ogólna liczba bakterii zmniejszyła się z 350 CFU/m3 (na wlocie) do 50 CFU/m3 (na wylocie z wymiennika) – podobny przypadek zauważamy, odnosząc się do liczby gronkowców i grzybów. Dlatego właśnie nasza propozycja jest niezwykle wyjątkowa, ponieważ powietrze wpadające do mieszkania jest dodatkowo "uzdatnione", przez co zredukowana zostaje liczba czynników chorobotwórczych. To, czy powietrze w domu zachowa takie parametry, zależy od nas i od tego jak dbamy o czystość swojego otoczenia – czas zatem na inwestycję w zdrowie domowników!


Koleje badanie przeprowadziliśmy w październiku, czyli w okresie jesiennym, kiedy ilość zarodników grzybów w powietrzu jest największa. Ponownie zauważyliśmy, że powietrze po przejściu przez urządzenie Geo Provent ulega "oczyszczeniu".


Niezależne badania również potwierdzają dobroczynny wpływ bez-przeponowych wymienników gruntowych, tzn. takich, w których powietrze ma bezpośredni kontakt z gruntem i wpływa na jakość powietrza. Zachęcamy do lektury artykułu, pochodzącego z miesięcznika Magazyn instalatora \"Mikrobiologiczna czystość\".

Gruntowy wymiennik ciepła - Mikrobiologiczna czystość

[strona 1]
[strona 2]

Kolejną dobrą informacją, którą pragniemy się z Państwem podzielić jest fakt, że prezentowane urządzenie nie wymaga czyszczenia! Wykonane jest z płyt z materiału antystatycznego, co w połączeniu z niewielką prędkością przepływu gwarantuje bezpieczne użytkowanie danego sprzetu przez okres wielu lat. Jedyną formą dbania o czystość jest kontrola zabrudzeń filtra powietrza na czerpni - należy wymieniać go systematycznie (min. raz na 3 miesiące). W ten sposób zapobiegną Państwo wzrastaniu oporów pobierania powietrza, co pozwoli na ich wstępną filtrację z kurzu. Wymiennik czyści się samoistnie w sposób naturalny, korzystając z dobrodziejstw matki natury: flora bakteryjna wymienników bezprzeponowych nie dopuszcza do rozwoju niekorzystnych dla człowieka czynników chorobotwórczych. Użytkownik może od czasu do czasu przeczyścić rurę łączącą czerpnię z kolektorem wymiennika.

Istnieje jeszcze grupa wymienników gruntowych przeponowych i do nich zaliczamy urządzenia rurowe. W tym przypadku powietrze jest oddzielone od gruntu rurą i zupełnie nie ma z nim kontaktu, natomiast sam proces wymiany ciepła jest podobny.

deposit pulsa tanpa potongan, slot pulsa, slot pulsa, slot pulsa tanpa potongan, deposit pulsa tanpa potongan, Duniagacor77, slot deposit pulsa tanpa potongan