Menu

Wentylacja hybrydowa

Pierwszymi symptomami źle działającej wentylacji są:
  • zaparowane okna
  • długo schnące ręczniki w łazience
  • pojawiające się ślady pleśni

Jej skutki są jednak znacznie groźniejsze – zarówno dla samego budynku, jak i dla osób w nim przebywających.

W domach jednorodzinnych oraz wielorodzinnych popularne jest stosowanie systemu wentylacji naturalnej, zwanej również grawitacyjną. Polega na sprowadzaniu do kratki wentylacyjnej w pomieszczeniu kanału wentylacyjnego, wykonanego z różnego rodzaju materiałów: od cegieł począwszy, poprzez pustaki wentylacyjne, aż po kształtki metalowe.

Każdy musi zdać sobie sprawę jednak ze zmiennej skuteczności działania takiej wentylacji. Wielu użytkowników obserwuje w swoich mieszkaniach bezruch powietrza w kanałach wentylacyjnych, a w skrajnych przypadkach ciągi wsteczne, w których kratka wywiewna zamienia się nagle w nawiewną i nieprzyjemne chłodne powietrze z różnymi zapachami rozchodzi się po pomieszczeniu.

Te negatywne efekty są bardzo szybko widoczne: skraplająca się wilgoć na ścianach tworzy na początku nieciekawe zacieki, gdzie niedawno było mokro, pojawiają się czarne punkciki, początkowo małe, tworząc z czasem całą kolonię czarnych plam – zarodniki pleśni i grzybów.

Należy również zwrócić uwagę na fakt, że wilgotność w pomieszczeniu już od 70 %, powoduje kłopoty z dotlenieniem organizmu, człowiek czuje się zmęczony, rozkojarzony i ma wrażenie „duszności”.

Co zrobić w tym wypadku?


Należy natychmiast zapewnić właściwą wymianę powietrza. Warto wykorzystać proponowany system wentylacji hybrydowej. Jest to swoisty znak czasu w rozwoju technik wentylacyjnych, który wykorzystuje zalety działania obu systemów – zarówno mechanicznego, jak i naturalnego, grawitacyjnego.

Podstawy systemu


W przedstawianym przez nas systemie wentylacji hybrydowej zamontowana jest specjalna nasada na kominie, który kończy zwykły kanał grawitacyjny. Jest ona połączona jest z układem sterującym, sygnalizującym zmiany ciśnienia w jej pobliżu.

Jeśli w okolicach nasady pojawi się nadciśnienie – zostaje ona jest uruchamiana. Dzięki jej pracy powstaje niewielkie podciśnienie, a to wystarcza, by powietrze ponownie przyjęło właściwy kierunek przepływu. Do tego systemu niezbędne są nawietrzniki w oknach – zapraszamy do wykorzystania naszej propozycji!
deposit pulsa tanpa potongan, slot pulsa, slot pulsa, slot pulsa tanpa potongan, deposit pulsa tanpa potongan, Duniagacor77, slot deposit pulsa tanpa potongan