Menu

Wentylacja z rekuperacją

Wprowadzenie stosowanych obecnie energooszczędnych rozwiązań do budownictwa wpłyneło na dramatyczne pogorszenie warunków wewnątrz pomieszczeń.

Uszczelniona stolarka całkowicie eliminuje dotychczas stosowany(grawitacyjny) sposób wentylacji budynków. W efekcie następuje koncentracja niepożądanych składników w powietrzu, takich jak: dwutlenek węglw, para wodna, zanieczyszczenia mechaniczne.

Czteroosobowa rodzina wytwarza w gospodarstwie domowym(gotowanie, mycie, oddychanie itp) około 15 litrów wody na dobę, czyli ponad 5 ton wody w ciągu roku!

Przy żle funkcjonującej wentylacji wilgoć ta wsiąka w ściany i stropy budynku.

To wywołuje zwiększone zapotrzebowanie na ciepło z powodu zmiany współczynnika przenikania ciepła mokrej ściany. A im więcej grzejemy nie zpewniając  odpowiedniej wentylacji, zawilgocenie się zwiększa.Wilgoć i ciepło powodują z kolei rozwój grzybów i pleśni.

Zadaniem dostarczenia odpowiedniej ilości świeżego, przefiltrowanego powietrza zajmuje  się wentylacja mechanicznana nawiewno- wywiewna z rekuperacją.

Idea budownictwa energooszczędnego opiera się na wykorzystaniu najnowszych technologii budowlanych, które ogromny nacisk kładą na minimalizację strat energii oraz wykorzystanie potencjału odnawialnych źródeł energii. Jedną z nich jest system wentylacji z rekuperacją, który - dbając o klarowność powietrza - zapobiega wielu chorobom o podłożu alergicznym. Pomieszczenia, w jakich przebywamy na co dzień, a dokładnie powietrze którym oddychamy, nie jest wolne od szkodliwych substancji, takich jak pyły, gazy czy drobnoustroje. Wykorzystywanie w budynkach mieszkalnych central wentylacyjnych MISTRAL  firmy PRO - VENT umożliwiają doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz oraz odprowadzenie powietrza zużytego, przy jednoczesnym odzyskaniu energii cieplnej. Taka cyrkulacja możliwa jest dzięki metodzie rekuperacji, która polega na ogrzaniu powietrza chłodniejszego powietrzem cieplejszym, pozyskanym z pomieszczeń. Centrala wentylacyjna MISTRAL tak jak większość produktów firmy PRO-VENT, jest doskonałą alternatywą dla droższych systemów innych producentów. W standardzie otrzymujemy bowiem rekuperator o dużej wydajności, silniki prądu stałego, elektroniczny sterownik z programatorem tygodniowym, filtry klasy EU-4 oraz system przeciwzamrożeniowy. Dzięki inowacyjnemu wymiennikowi krzyżowo-przeciwprądowemu centrala osiąga sprawność odzysku ciepła aż do 92%. Co istotne, w tak zaprojektowanym systemie, nie występują problemy z pleśnią, bakteriami czy nieprzyjemnymi zapachami.

 Równie ważnym rozwiązaniem dla domów energooszczędnych jest współpraca centrali wentylacyjnej z Gruntowym wymiennikiem ciepła.

Funkcjonowanie systemu wentylacyjnego z Gruntowym wymiennikiem ciepła w budynku zapewni nam w okresie lata ochłodzenie i osuszenie powietrza wentylacyjnego, przez co można zdecydowanie poprawić mikroklimat w pomieszczeniu zapewniając uczucie przyjemnego chłodu.

W okresie zimy GWC  wstępnie ogrzewa powietrze oraz zapewnia optymalną pracę rekuperatora podczas ostrych mrozów, co obniża koszty eksploatacyjne budynku.

deposit pulsa tanpa potongan, slot pulsa, slot pulsa, slot pulsa tanpa potongan, deposit pulsa tanpa potongan, Duniagacor77, slot deposit pulsa tanpa potongan